Liturgický kalendár:

Štvrtok 10.5. je Slávnosť Nanebovstúpenie Pána, prikázaný Sviatok. Sv. omše budú u saleziánov o 6:30, 17:30 a 20:00; V Bánovej o 7:00, o 13:30 a o 17:30.

Nedeľa 13.5. je 7. Veľkonočná nedeľa.

Zbierka na saleziánske masmédiá bude budúcu nedeľu 13.5.. Všetkým darcom vyslovujeme vopred srdečné Pán Boh odmeň.

Okrem dnešnej zbierky je možné jednorazovo alebo pravidelne podporovať naše katolícke rádio Lumen, televíziu Lux a Naša Žilinská diecéza aj formou poštových poukážok alebo bezhotovostne cez účet na účet Žilinskej diecézy. V správe pre prijímateľa môžete uviesť aj konkrétny mediálny prostriedok (napr. časopis Naša Žilinská diecéza, rádio Lumen a podobne). Poukážky nájdete pri vchode do kostola.

OHLÁŠKY

Oznamujeme, že snúbenci Rudolf Reš (*1978) bytom Hlinská 39 z Farnosti Žilina-Saleziáni a Lenka Kačenová (*1985) bytom Soblahov 175 z Farnosti Soblahov plánujú prijať sviatosť manželstva vo Farnosti Štrba.

 Stretnutie prípravy na Svetové stretnutie rodín v téme Radosť z lásky (podľa exhortácie pp. Františka – Amoris laetitia) bude v oratóriu dnes v nedeľu 6.5. o 15:00.

 Výročná farská adorácia bude v nedeľu 6.5. po dopoludňajších sv. omšiach do večera 19:30 (V Bánovej do 19:00). V našej diecéze prichádza každoročne rad na našu farnosť v prvú májovú nedeľu. Špeciálne pozývame mladých a rodiny, aby prišli posilniť spoločenstvo modliacich a adorujúcich. Prosíme, aby ste sa zapísali do rozvrhu adorácie, aby sme nenechali kostol počas adorácie prázdny. (Pripravený zoznam nájdete pri vstupe do kostola.)

Sv. omša v Bánovej 7.mája bude o 14:00 (pohrebná) a 8.mája ráno o 7:00 namiesto večerných.

Beh Dominika Savia. V nedeľu, 13. mája 2018, sa na ihrisku Bánovskom kostole uskutoční Beh Dominika Savia. Registrácia začína o 14:45, súťaží sa v kategóriách: deti do 7 rokov, deti 8 – 11 rokov, deti 12 – 15 rokov, súťažiaci nad 16 rokov. Je pripravený sprievodný program pre deti a občerstvenie. Registračný poplatok pre dospelých je 2 €. Viac informácií na plagátoch a facebooku.

Pre budúcich birmovancov. Prvé stretnutie bude v piatok 25.5.. Začíname večernou sv. omšou o 17:30 vo farskom kostole u saleziánov, po ktorej budeme pokračovať. Pravdepodobný koniec programu bude najskôr o 19:30.

 Letné tábory. Toto leto sú v ponuke 2 prímestské tábory, ktoré sú časovo oddelené. Prvý prímestský tábor je v prvý júlový týždeň a druhý je posledný augustový týždeň. Na oba tábory je možné sa prihlásiť od 1. mája. Takisto sú v ponuke dva pobytové tábory, jeden pre chlapcov, druhý pre dievčatá. Prihlášky a presnejšie informácie nájdete na webovej stránke www.domkazilina.sk

 Upratovanie kostola má skupina č. 6.

Po sv. omši o 9:30 a 11:00 je možnosť vonku pri soche dona Bosca (u saleziánov) pozrieť, kúpiť, alebo objednať knihy a pomôcky vhodné pre deti.

Oznam pre prvoprijímajúcich – po sv. omši o 9:30 u saleziánov. Po skončení svätej omše, deti s rodičmi počkajú v predných laviciach, kde dostanú pokyny kam a čo ďalej. (V Bánovej po tejto sv. omši začne adorácia, po krátkom úvode deti s rodičmi majú stretnutie v Domci).

Pre deti a rodiny – Ďalšie super oznamy 🙂 (6.5.2018):

Pozývame všetky rodiny na prednášku Richarda Vašečku „Kto je lepší? Ocko či mamička? – Ako nájsť zhodu pri výchove detí.“ Prednáška sa uskutoční pri príležitosti Dňa matiek (tohto roku 13.5.) a Dňa rodiny 14. mája o 17:00 v diecéznom centre v Žiline. Vstup je voľný a detská služba zabezpečená.

Akcia detské Ihrisko u saleziánov

…chceme vás pozvať na jednu akciu – pracovno/zábavnú… 🙂

Tí , ktorí radi chodíte na detské ihrisko u Saleziánov, ste si určite všimli, že zub času (a možno aj to množstvo detí) zanechal stopy na stave ihriska.

Pozývame preto vás dospelých aj s deťmi na brigádu spojenú s možnosťou nocovania na oratku. Program je nasledovný:

 • Stretneme sa v pondelok 7.5.2018 podvečer okolo 17:00 na oratku.  Večer by sme mohli stráviť hrami s deťmi, môžeme si urobiť vonku oheň, opekať, zahrať sa a zaspievať… jednoducho mať pekný spoločný čas ako rodiny, ktoré chodia do farnosti Žilina – Saleziáni
 • Pre mužov by bola potom možnosť mať spoločne modlitby Otcov, ktoré bývajú na oratku pravidelne každý pondelok večer (vieme to dohodnúť na mieste)
 • Kto by chcel spať v oratku – bude potrebné, aby mal spacák a karimatku)
 • Na druhý deň v utorok je VOĽNO!!!!!  To znamená, v utorok doobeda by sme mohli opraviť a zveľadiť NAŠE detské ihrisko. Naše preto, lebo je hlavne pre naše deti – nie pre saleziánov J. To znamená, mali by sme sa on MY trochu postarať.
    • Treba natrieť a vybrúsiť všetky hojdačky, lavičku, altánok, vrch pieskoviska, nástenku  (niektoré sú už 1x natreté)
    • Treba dosypať piesok do pieskoviska (asi 3 m3)
    • Treba podoťahovať šróby na preliezkach podobne aj na altánku
    • … a možno ešte niečo.
 • Niektorí dospelí by sa doobeda pohrali s deťmi a niektorí by zase pomohli s prácami na ihrisku. Myslím, že doobeda, by sme to aj zvládli.

Ak vás tato ponuka zaujala, dajte mi prosím obratom vedieť do mailu (stefanec@posam.sk) alebo na tel. 0903 241352, aby sme vedeli pripraviť aj veci s tým súvisiace (počet deti a dospelých).  Samozrejme, nezabudnite pozvať aj ďalších -rodiny, ktoré chodia k saleziánom a radi by spoznali aj iné rodiny/priateľov. (P.Š.)