Liturgický kalendár: 

17.09. Pondelok ľubovoľ. spomienka – Sv. Róbert Bellarmín, biskup a učiteľ Cirkvi;
19.09. Streda ľubovoľ. spomienka – Sv. Január, biskup a mučeník
20.09. Štvrtok spomienka – Sv. Ondrej Kim Taegon, kňaz, sv. Eustach, mučeník
21.09. Piatok sviatok – Sv. Matúš, apoštol a evanjelista
23.09. nedeľa 25. nedeľa v cezročnom období

 Dnes (v nedeľu) je zbierka na saleziánsky seminár. Vopred vyslovujeme srdečné Pán Boh odmeň.

Tiež je možné podporiť ľudí bez vlastného domova. Kúpou Montessori pomôcok a hier pre predškolákov i školákov, alebo rozličných bavlnených eko- vreciek na nákupy a iných pomôcok. Kedy? Po sv. omšiach o 8:00, 9:30 a 11:00 (v túto nedeľu).

Diecézna charita Žilina ďakuje všetkým darcom za zapojenie sa do 9.ročníka zbierky školských pomôcok. Vyzbierané pomôcky smerovali do viacdetných rodín, sociálne slabších rodín, krízového centra, špeciálnej školy a detského domova v našej diecéze. Aj vďaka vám sme pripravili viac ako 500 detí na začínajúci školský rok.

Mládežnícke sv. omše začnú v utorok  18.9. o 18:45. Srdečne Vás pozývame.

Príprava na prvé sväté prijímanie sa v našej farnosti začína prihlásením dieťaťa s rodičmi v septembri 2018 (nie neskôr). Prihlášky si môžete vyzdvihnúť v kostole, alebo cez katechétov na školách, ktoré sú v našej farnosti, alebo cez našu webovú stránku: zilina.sdb.sk. Na prihlásenie treba, aby prišli osobne rodičia s dieťaťom na faru. Termíny sú napísané na prihláške. Ak to nebude možné prosím dohodnite sa v inom septembrovom termíne na mailovej adrese zilina.sdb@fara.sk

Príprava na sviatosť manželstva alebo do zasväteného života sa začína od malička dobrou výchovou. Ak máte záujem prijať sviatosť manželstva v našej farnosti v tomto, alebo budúcom roku, prosíme, aby ste sa ozvali čím skôr, najneskôr však pol roka dopredu a skôr ako začnete vybavovať iné záležitosti.

Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú uzatvoriť 29.9. vo farnosti Turčiansky Peter: Marta Majeríková, ktorá pochádza z našej farnosti a Rastislav Dandoš. Ak by niekto vedel o prekážke k sláveniu tohto manželstva, nech to oznámi na farskom úrade.

Piatkové adorácie. Budúci piatok začíname o 9:30. Stále pozývame posilniť skupiny na adoráciu i upratovanie.

Budúci týždeň upratuje skupinka č. 7.

V Bánovej večerné svätého omše budú aj pondelok (17:30) a aj v sobotu (18:30) – aj keď bude v tieto dni ďalší program v kostole.

Do pozornosti dávame aj pozvánky, ktoré nájdete vo výveske.