Detský orchester

Sme veľká partia detí a mladých ľudí (je nás približne 40) a máme jednu spoločnú črtu – všetci sme hudobníci :-) Máme chuť hrať a snáď máme i hudobné schopnosti, ktoré sa snažíme aj takýmto zaujímavým spôsobom rozvíjať. Jednoducho hráme v Detskom orchestri :-)Dá sa povedať, že máme koncert každú nedeľu, pretože vždy hráme na detskej sv. omši v Žiline u Saleziánov, ktorá začína o 9:30 hod.. Omšu sprevádzame pesničkami a hudobnými úpravami liturgie.

Aby sa to dalo počúvať, samozrejme je nutné, aby sme aj spolu cvičili. Preto mávame každý piatok o piatej spoločnú skúšku, kde sa snažíme nájsť spoločnú harmóniu (niekedy aj disharmóniu, ale to len príležitostne… :-)

Hráme pre radosť, ale najmä pre radosť druhých. Snažíme sa aj týmto našim hudobným snažením prispieť k peknému, príjemnému a hlbšiemu prežitiu nedeľných detských sv. omší.

Občas sa všetci (alebo skoro všetci) stretneme aj na nejakej spoločnej orchestráckej akcii – ideme na chatu, na výlet, zorganizujeme prespávačku na Oratku, alebo niečo podobné. Vždy to stojí za to :-)

Ponuka:

Ak si hudobník alebo hudobníčka (od 6 do 19 rokov) a ešte nehráš v nejakom (napríklad našom Detskom) orchestri, radi ťa privítame ako nového člena.

Ak si nás chceš vypočuť, alebo prežiť sv. omšu v „našom“ štýle, pozývame ťa k Saleziánom vždy v nedeľu o 9:30 hod. na detskú sv. omšu…

viac na: www.detskyorchester.sk